Jak znaleźć dobrego doradcę?


Emocje, seks bez zabezpieczenia, zsunięta prezerwatywa. Doszło do awaryjnej sytuacji. Istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Jednak nie jesteś jeszcze gotowa aby zostać mamą. Pojawia się pytanie co robić dalej? W takich sytuacjach warto poszukać osoby, do której można zwrócić się po pomoc, która mogłaby nas wesprzeć w trudnej sytuacji. Nasuwa się pytanie: jak znaleźć taką osobę?


Jak znaleźć dobrego doradcę?

Emocje, seks bez zabezpieczenia, zsunięta prezerwatywa. Doszło do awaryjnej sytuacji. Istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Jednak nie jesteś jeszcze gotowa aby zostać mamą. Pojawia się pytanie co robić dalej?

W takich sytuacjach warto poszukać osoby, do której można zwrócić się po pomoc, która mogłaby nas wesprzeć w trudnej sytuacji. Nasuwa się pytanie: jak znaleźć taką osobę?

    • Przede wszystkim należy wsłuchać się w intuicję. Jeżeli mamy grupę osób, z którymi utrzymujemy różnego typu relacje intuicja podpowie nam, do kogo najlepiej się zgłosić, komu możemy zaufać a komu nie. Może się wydawać, że osoby z tytułu funkcji, którą pełnią np. rodzice, powinni wiedzieć jak w takiej sytuacji się zachować. Może jednak okazać się, że osoby, od których oczekujemy wsparcia dysponują niewystarczającą wiedzą i nie są w stanie nam pomóc.
    • Warto zdać sobie sprawę, że nikt nie ma obowiązku niesienia nam pomocy. Pomaganie wynika z potrzeby niesienia ulgi, dawania siebie drugiej osobie. Gdy ktoś pomaga z innych powodów – staje się to często wymianą interesów.
    • W trudnych sytuacjach warto zgłosić się do specjalisty. Jego doświadczenie i wiedza jest zawsze bezpieczniejsza i bardziej wartościowa niż rady „życzliwych” i przesądy, zwłaszcza w sytuacjach dotyczących zdrowia.
    • Warto porozmawiać z osobą, która doświadczyła podobnej sytuacji. Na podstawie własnych doświadczeń może przekazać nam wiele cennych informacji, a także stanowić nieocenione wsparcie. Dobrze jest mieć osobę, co do której jesteśmy pewni, że nas zrozumie, która nie będzie nas oceniała przez pryzmat konkretnej sytuacji. W sytuacjach kryzysowych często mamy tendencję do samoutrudniania. Mając trudność z podjęciem decyzji zwracamy się do osób, które najprawdopodobniej postąpiłyby inaczej od nas. Na skutek ich przekonywania stwierdzamy, że mają rację, ale zapominamy o tym, że to co jednych jest dobre niekoniecznie będzie dobre dla nas. Często różnice te wynikają z odmiennych światopoglądów, różnic międzypokoleniowych albo międzypłciowych.
    • W ciężkich sytuacjach najlepiej zwracać się do osób, z którymi możemy się bezpośrednio spotkać i które osobiście mogą nam towarzyszyć. Jeżeli zdecydujemy się na przyjęcie leku i obawiamy się w jaki sposób nasz organizm zareaguje na niego, warto by towarzyszyła nam osoba, przy której czujemy się swobodnie.

Skomentuj


Komentarze

User krenes pisze:

bez pomocy doradcy finansowego ciężko jest przejrzeć i przeanalizować wszystkie oferty kredytowe banków, dlatego ja korzystałem z pomocy placówki Open Finance przy ul Złotej w Warszawie

User Princess pisze:

Gratuluję Beato tej wspaniałej inpsurijącej historii. To faktycznie prawda, że mając odpowiednie nastawienie i cele zaczynamy przyciągać zdarzenia. Być może to jest tylko wyczulenie na odpowiednie rzeczy, ktf3re zbliżają nas do naszych celf3w. Ale to i tak dużo. W sumie rzecz niezbędna w tym, aby odnieść sukces, aby zrealizować to, czego pragniemy.

User ola pisze:

chyba najlepiej doradzi osoba która na trzeźwo spojrzy na problem-chyba lekarz najprędzej nam pomoże no i nie bedzie nas krytykował