Mity dotyczące życia seksualnego młodych ludzi cz. 2 


Mit 2. Życie seksualne jest dowodem miłości  

Dowodem miłości jest wierność i oczekiwanie, zwłaszcza kiedy ma się kilkanaście lat. Współżycie w tym czasie wbrew czyjejś woli jest co najwyżej dowodem uległości.


Mit 2. Życie seksualne jest dowodem miłości  

Dowodem miłości jest wierność i oczekiwanie, zwłaszcza kiedy ma się kilkanaście lat. Współżycie w tym czasie wbrew czyjejś woli jest co najwyżej dowodem uległości.

Prawda: Seks nie jest dowodem miłości. Seks może być efektem miłości.

Mit 3. W czasie pierwszego kontaktu seksualnego nie można zajść w ciążę

W czasie pierwszego kontaktu seksualnego, można zajść w ciążę, jeżeli kobieta jest w odpowiednim dniu cyklu a kontakt jest niezabezpieczony. Należy pamiętać, że błona dziewicza w pierwszym kontakcie zostaje przerwana i w żaden sposób nie chroni przed zajściem w ciążę.

Są jeszcze inne mity np. taki, że pierwszy raz jest dla dziewczyny bolesny.  Wszystko zależy od budowy błony dziewiczej. Jeśli ufasz swojemu partnerowi i podejmujesz świadomą, w pełni przemyślaną decyzję, ból stanie się jedynie dodatkiem do wspaniałego przeżycia, jakim jest rozpoczęcie współżycia seksualnego. Jeżeli jednak odczujesz bardzo duży dyskomfort podczas swojej inicjacji seksualnej i będzie ona dla ciebie bardzo bolesna to nie warto jej kontynuować. Należy przerwać stosunek i skontaktować się z lekarzem.

Mitem jest również, że pierwszy kontakt seksualny jest najcudowniejszym ze wszystkich. Najczęściej w ogóle tak nie jest, ponieważ żadna ze stron nie jest do tego wystarczająco dobrze przygotowana. Pojawiają się stres i obawy. Często wspomina się „pierwszy raz” jako najmniej udany stosunek seksualny w życiu. Należy sobie zdawać sprawę, że kluczem do sukcesu jest posiadanie zaufanego partnera, poczucie bliskości i intymność a nie czysta fizyczność. 


Skomentuj


Komentarze

User prudencja pisze:

O tak! faktycznie pierwszy raz jest najcudowniejszy! Ciekawe kto to wymyślił, rzadko kiedy coś robione pierwszy raz jest przyjemne.

User Ciągle się uczę pisze:

Czyli albo masz za dużego, albo jesteś beznadziejnym kochankiem.

User Piotr pisze:

Ani zaufanie, ani bliskość nie jest środkiem przeciwbólowym - przerwanie błony zawsze boli... Każda dziewczyna, która z mną przeżywała swój pierwszy raz prawie płakała z bólu - jest na to jakiś sposób??? Pozdrawiam!