Fantazje seksualne mężczyzn i kobiet

2013-03-05
Fantazje seksualne mężczyzn i kobiet

Fantazje seksualne to wyobrażeniowe przedstawianie sobie sytuacji erotycznych, siebie i innych w akcie seksualnym. Fantazjujemy we śnie i na jawie, wyobrażenia o treści seksualnej towarzyszą nam podczas masturbacji, w trakcie kontaktu seksualnego, czasem pojawiają się jako spontaniczne myśli poza seksualnym kontekstem.

Większość seksuologów uznaje fantazje seksualne za wyraz samopoznania – nasz umysł podsuwa nam w ten sposób preferowane przez nas okoliczności i sposoby zaspokojenia popędu – mówi nam co jest dla nas atrakcyjne, o czym marzymy, kogo pożądamy, jak widzimy swoje „ja idealne” w erotyce.

Jakie są fantazje seksualne kobiet i mężczyzn i czym się różnią?

 

Większość badań w seksuologii pokazuje, że zarówno kobiety jak i mężczyźni najczęściej fantazjują o… swoich aktualnych i byłych partnerach. Fantazjom tym często towarzyszą formy i okoliczności, o których ludzie marzą, ale których nie urzeczywistniają – np. konkretny strój partnera lub specyficzne formy kontaktu (oralne, analne). W fantazjach seksualnych mężczyzn częściej pojawiają się fetysze – specyficzne elementy garderoby, przedmioty i gadżety uatrakcyjniające życie erotyczne, w fantazjach kobiet częściej pojawiają się romantyczne okoliczności (plaże, kolacje z winem, przyćmione światło) i treści słowne. W fantazjach mężczyzn częściej pojawiają się kontakty w trójkątach i z nieznajomymi partnerkami, erotyczne uniesienia w miejscach publicznych. U części kobiet znaleźć można pragnienie bycia zdominowaną, czasem związaną, choć nie zmuszaną do kontaktu.

 

Niektóre osoby obawiają się swoich fantazji erotycznych i występujących w nich treści – np. homoseksualnych, związanych z podglądaniem lub innymi społecznie nieakceptowanymi zachowaniami. Wydaje im się, że podświadomość podsuwa im zakazane, ale pożądane przez nich rodzaje zachowań. Warto pamiętać, że choć owszem – nasza nieświadomość często chce nam coś powiedzieć, w seksualności najważniejsze jest to, jak dostosowujemy swoje pragnienia do rzeczywistości i czy nie naruszamy bezpiecznych granic innych ludzi.

Fantazje seksualne są powszechne i nie trzeba się ich wstydzić. A życie erotyczne zarówno kobiet jak i mężczyzn będzie bardziej udane, jeżeli uda nam się wprowadzać elementy naszych fantazji w życie.

 

Prześlij komentarz:

Jeżeli mam dwanaście bananów i zgubię dwa, to ile mi zostanie? Podaj liczbę:

Komentarze

Rybaaak pisze: 2013-05-01 01:59:28
Kobieca sfera seksualności znacznie stoi w tyle niż mężczyzn. Kobiety rozmawiają o seksie , ale boją się swoich fantazji i pragnień erotycznych co w konsekwencji prowadzi do zamknięcia się w sobie. Głęboko skrywane pragnienia seksualne nie mają prawa bytu, a większość kobiet, nawet nie próbuje ich urzeczywistnić. Doskonałym krokiem do zabicia w sobie wstydu z powodu swoich fantazji erotycznych będzie zapoznanie się z literaturą erotyczną. Na dzień dzisiejszy przychodzi mi jedna książka godna polecania jaką jest książka Moniki Nowickiej pt. "5 Fala pożądania". Autorka w swojej książce opisuje pragnienia i przeróżne fantazje erotyczne kobiet w różnym wieku. Pisana lekkim piórem i bardzo ciekawym jężykiem książka wprowadza czytelnika w świat erotyzmu kobiecego z pochłaniając czas niczym gąbka. Z pewnością przeczytanie lektury każdej z kobiet wyjdzie na dobre, ponieważ tak jak samo jak w życiu ważny jest seks również istotna jest seksualna edukacja. Książka z pewnością będzie inspiracją dla wielu kobiet, a dla większości pierwszym zdecydowanym krokiem do urzeczywistniania swoich fantazji i potrzeb erotycznych. Dla zainteresowanych ponieżej zamieszczam link do książki. http://org-epost.com/book19783562.php
Dominika pisze: 2013-05-06 05:20:27
Piąta fala pożądania ukazuje fantazje zarówno kobiet i mężczyzn. Fantazje te są naprawdę różne - od bardziej łagodnych, do niezwykle pikantnych, a to wszystko zalane sosem ciekawych dialogów oprawionych realistycznym językiem. Ten realistyczmy język sprawia że identyfikujesz się z bohaterami i możesz rozpoznać wśród przedstawionych historii również swoje fantazje. Dla mnie świetna książka - stwierdziłam jednoznacznie że fantazjowanie to nic złego. Trzeba czasami tymi fantazjami podzielić się z partnerem :-)
monisia pisze: 2013-05-11 15:01:14
Ja takze jestem fanka "piatej fali pozadania" swietna ksiazka a jaka goraca:) polecam wszystkim
krzysiek24ost pisze: 2013-05-15 21:31:39
Jeżeli chcecie poznać pragnienia współczesnych kobiet to polecam przeczytać kiążkę http://org-epost.com/2/book28564031.php Pozwala ona także odkryć w nas ukryty potencjał poprzez zagłebianie się w świat zmysłowej erotyki
nogood87 pisze: 2014-01-01 06:54:31
A few months <a href=" http://crasche.com/crasche-new-york ">buy bimatoprost ophthalmic solution</a> 4. Successful HIV treatment services are fundamentally a team effort. Successful <a href=" http://www.acrossusa.com/laredo ">buy benoquin online</a> Ontario 19, 27, 35, 38, 55 <a href=" http://www.clwindsor.org/about-us ">benicar hcl</a> informatics, and other modifications
Morgan pisze: 2014-02-23 19:47:55
A company car <a href=" http://www.aprilborbon.com/writing/ ">vermox worm tablets</a> 13. Understand the development, implementation, and operationalization of an innovative <a href=" http://www.suckvalleywaywalk.ie/health-safety/ ">tetracycline+nystatin mouthwash</a> 60 STATE STREET, ALBANY, NEW YORK 12207 <a href=" http://saveryanandethan.com/our-story/ ">buy clomid nolvadex australia</a> Prescriptions for carve-out drugs for nursing home
Gabriella pisze: 2014-02-24 15:48:18
There's a three month trial period <a href=" http://www.taxonomyoftrash.com/the-sounds/ ">10mg tamoxifen/50mg clomiphene citrate</a> incorrect info, unclear or effective easily provide or correct language; <a href=" http://www.abacoeco.com/discover-abaco/ ">buy celexa without rx</a> table of content services, <a href=" http://www.euniceproductions.com/pixelmaniacs/ ">dapoxetine 30mg</a> In these circumstances, up to 1200 doses (or 6 x 200 dose inhalers) will be reimbursed.