Fobie w świecie seksualności

Fobie w świecie seksualności


Problemy w sypialni mogą być spowodowane lękami, które odczuwa pewna grupa osób w stosunku do pewnych sytuacji. Malaksofobia jest lękiem przed grą wstępną. Partneofobicy boją się dziewic. Gimnofobia oznacza strach przed nagością. Ciekawą kwestią są fobie dotyczące wzwodu. Medomalakufobicy lękają się utraty erekcji, natomiast ityfallofobicy -samego stanu podnoszenia się penisa. Większość mężczyzn podnieca się na widok żeńskich genitaliów. Jednak tych cierpiących na eurotofobię przeraża widok narządów płciowych kobiety.

Czytaj więcej
Jak poradzić sobie z gwałtem?

Jak poradzić sobie z gwałtem?


Zgwałcenie jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej traumatycznych doświadczeń, jakie mogą nas spotkać. Agresja skierowana przeciwko naszej seksualności i intymności narusza poczucie bezpieczeństwa, zniechęca do kontynuowania zachowań seksualnych, często pozostawia ślady na ciele. Reakcje kobiet na zgwałcenie oraz proces powrotu do normalności są bardzo zróżnicowane. Zależą od osobowości, poziomu wsparcia społecznego kobiety po takim doświadczeniu, również od postępowania osób i instytucji przygotowanych i zobowiązanych do pomocy w takich sytuacjach.

Czytaj więcej
Czy wiesz, na czym polega pogotowie antykoncepcyjne?

Czy wiesz, na czym polega pogotowie antykoncepcyjne?


Pamiętaj, że niezabezpieczony stosunek nie przesądza o ciąży. W takim przypadku można zastosować antykoncepcję po, nazywaną również pogotowiem antykoncepcyjnym. Jest ona skuteczna, dlatego, że do zapłodnienia nie dochodzi w trakcie stosunku, ale do 5 dni od stosunku. W tym czasie jest szansa na zastosowanie odpowiedniego preparatu, aby uchronić się przed niechcianą ciążą. W przypadku zapobiegania ciąży po stosunku zawsze potrzebna jest porada lekarza, który zdecyduje, czy rzeczywiście zaszła potrzeba jej zastosowania i wypisze receptę.

Czytaj więcej