
Elitarna dewiacja
Timofilia jest dewiacją seksualną, która polega na osiąganiu podniecenia i satysfakcji seksualnej wtedy, gdy człowiek czuje przynależność do elity wyróżniającej się w społeczeństwie.
Timofilia jest dewiacją seksualną, która polega na osiąganiu podniecenia i satysfakcji seksualnej wtedy, gdy człowiek czuje przynależność do elity wyróżniającej się w społeczeństwie.
W rozmaitych publikacjach coraz częściej można spotkać się z terminem „uzależnienie od seksu”, nazywanym też erotomanią, seksoholizmem. Dotychczas jednak nie wyróżniono takiej jednostki chorobowej w klasyfikacjach chorobowych – spisach zaburzeń i dysfunkcji, które rozpoznawane są przez lekarzy i psychologów.
Problemy w sypialni mogą być spowodowane lękami, które odczuwa pewna grupa osób w stosunku do pewnych sytuacji. Malaksofobia jest lękiem przed grą wstępną. Partneofobicy boją się dziewic. Gimnofobia oznacza strach przed nagością. Ciekawą kwestią są fobie dotyczące wzwodu. Medomalakufobicy lękają się utraty erekcji, natomiast ityfallofobicy -samego stanu podnoszenia się penisa. Większość mężczyzn podnieca się na widok żeńskich genitaliów. Jednak tych cierpiących na eurotofobię przeraża widok narządów płciowych kobiety.
Po tak traumatycznym zdarzeniu, jakim jest gwałt, kobieta ma prawo chcieć rozmawiać lub w ogóle nie chcieć rozmawiać o tym, co ją spotkało, a osoby z jej otoczenia muszą to uszanować. Ma ona również prawo nie wracać przez jakiś czas do codziennych obowiązków zawodowych i domowych.
Zazwyczaj okazuje się, że przestępcy sami w przeszłości przeszli piekło związane z przemocą seksualną. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i nieletnich sprawców. Często brak ojcowskiej opieki oraz nadopiekuńczość matki skutkuje niską samooceną, niedojrzałością, gromadzeniem w sobie i tłumieniem gniewu, a także odcinaniem się od własnej seksualności.
Zgwałcenie jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej traumatycznych doświadczeń, jakie mogą nas spotkać. Agresja skierowana przeciwko naszej seksualności i intymności narusza poczucie bezpieczeństwa, zniechęca do kontynuowania zachowań seksualnych, często pozostawia ślady na ciele. Reakcje kobiet na zgwałcenie oraz proces powrotu do normalności są bardzo zróżnicowane. Zależą od osobowości, poziomu wsparcia społecznego kobiety po takim doświadczeniu, również od postępowania osób i instytucji przygotowanych i zobowiązanych do pomocy w takich sytuacjach.
Każdy lekarz może przepisać antykoncepcję po. Jednak ma prawo odmówić wypisania takiej recepty ze względu na swój światopogląd, powołując się na klauzulę sumienia. W tym przypadku powinien wskazać inną osobę, która to zrobi. Można również poprosić o pisemną odmowę z podaniem przyczyny, co może spowodować zmianę decyzji.
Pamiętaj, że niezabezpieczony stosunek nie przesądza o ciąży. W takim przypadku można zastosować antykoncepcję po, nazywaną również pogotowiem antykoncepcyjnym. Jest ona skuteczna, dlatego, że do zapłodnienia nie dochodzi w trakcie stosunku, ale do 5 dni od stosunku. W tym czasie jest szansa na zastosowanie odpowiedniego preparatu, aby uchronić się przed niechcianą ciążą. W przypadku zapobiegania ciąży po stosunku zawsze potrzebna jest porada lekarza, który zdecyduje, czy rzeczywiście zaszła potrzeba jej zastosowania i wypisze receptę.